Böcekler ve kemirgenler oldukça hızlı bir şekilde çoğalırlar. Örneğin; hamam böcekleri kapsüller halinde yumurtlarlar ve her bir kapsülün içerisinde 30 ile 40 adet yumurtaları bulunur. Yine ev faresi bir yılda 45 tane yavru fare doğurabilir. Böceklerin ve kemirgenlerin giremeyecekleri ev yoktur. Çeşitli şekillerde yaşadığımız mekanlara girebilirler. Mesela; kedimizin veya köpeğimizin üzerinden, alışveriş çantamızla veya üzerimizden yaşadığımız mekanlara rahatlıkla girebilirler. Evimizin temiz olması yaşadığımız mekanda haşere veya kemirgen olmayacağı anlamına gelmez.
Haşere veya kemirgenler için eczanelerden veya marketlerden alacağınız ilaçlar sadece bu haşere ve kemirgenlerin bir kısmını yok edebilir. Kalıcı bir sonuç alamazsınız. Bu haşere ve kemirgenler üremelerine devam ederler ve siz onları yok etmeye çalışırken giderek sayıları artar. Bu nedenle; haşere ve kemirgen türleri üzerinde insektisitler (ilaçlar) doğru miktarda, doğru şekilde bu alanda uzman kişilerce yapılmalıdır.
ÖVGÜ İLAÇLAMA uzmanları nereye bakacaklarını ve ne arayacaklarını bilirler. Uzmanlarımız evinizi istila edebilecek sayısız haşereyi tanımlamak konusunda eğitilmiş ve onları bulmak için nereye bakması gerektiğini bilen bir profesyonellerdir. Böceklerin ve kemirgenlerin evin muhtelif bölgelerinde duvarlarınızın içerisinde, döşemenizin altında veya dolaplarınızda yaptıkları yuvalar tespit edilir ve evinizi kendisine yuva edinmiş zararlı haşere ve kemirgenlerin hangileri olduğu, nerelerde bulundukları ve onlardan kurtulmanız için ne yapılması gerektiği konularında tam bilgi sahibi olmanızı sağlayacak bir rapor sunulur.

Servis saatimizi size göre ayarlayacağımızdan günlük yaşantınız kesinlikle kesintiye uğramayacaktır.

NEDEN İLAÇLAMA YAPILMASI GEREKiR?

Böcekler insanlara direkt olarak zarar verdikleri gibi insan sağlığını tehdit de ederler. Hamam böceği, bit, pire, sinek ve tahta kurusu gibi böcekler birçok hastalığın taşıyıcılarıdır. Özellikle tifo, tifüs, sarılık, veba gibi hastalıklara yol açabilirler. İşyerlerindeki böcekler, müşteri ve misafirlerimizin görsel olarak rahatsiz olamasına sebebiyet vererek firmanızın itibarınıda zedeleyecektir.

İLAÇLAMA YAPTIRMANIN ÖNEMİ

– İlaçlama yapılacak ortamda gerekli hijyenin sağlanması.
– Böceklerin vereceği görsel rahatsızlık ve tiksintiden kurtulmak.
– Ortamdaki böceklerin gida maddelerine mikrop bulaştırmalarını engellemek.
– Ortama gelen misafir ve müşterilerin rahatsızlık duymaması.
– Bahçemizdeki veya evimizdeki bitkilerin zarar görmemesini sağlamak.
– Mekan çevresinin ilaçlanması ile içeri girebilecek böceklerin engellenmesini sağlamak.
– Düzenli bir şekilde ilaçlama yaptırarak ortamın daima temiz tutulması.
– Ortamda bulunan insanların böcekler tarafindan fiziksel zarara uğramamasi için ilaçlama yaptırılabilir.