Kokusuz jel ilaçlama jel ilaçların özel tabancaları ile haşelerin geçit yerlerine sıkılması şeklinde yapılır. Jel ilaçlama yönteminde ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer haşerelerde ölen haşereyle beslenirler ve kısa sürede onlarda yok olur ve bu ölümler zincirleme şeklinde devam eder.

     Jel ilaçlama yapılırken hiçbir hazırlık yapmanıza , evinizi terketmenize ve ilaçlama sonrası temizlik yapmanıza gerek yoktur. Bu ilaçlama şekli 2000 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlandı. Uzun süre etkilidir. Özellikle hamamböcekleri üzerinde oldukça etkili olan bir ilaçlama şeklidir. Çevre ve insan için sağlıklı bir yöntemdir. Jel şırıngasıyla haşerelerin çıkabileceği önemli yerlere 0.3 gr ağırlığında jel damlacıklar bırakılır . Haşereler için çekici özellik taşıyan bu damlacıklar , haşereler tarafından sindirilmesiyle haşerelere bir kaç saat içinde ölümcül etki yapar, aynı zamanda o yemi yiyen haşere yuvasına döndüğünde kendisine temas eden diğer haşereleri de bulaşıcı bir hastalık gibi zehirlemiş olur.

  • Jel ilacın rahatsız edici bir kokusu yoktur.
  • Jel ilaçlama yapılan yerlerde ilaçlama sonrasında temizliğe gerek yoktur.
  • Jel ilacı yiyen hamamböcekleri hemen ölmezler. Yuvalarına döndükten bir süre sonra ölürler. Ölen hamam böceğini yiyen diğer hamamböcekleri de jel ilaçtan aynı şekilde etkilenerek ölürler.
  • Jel ilaçlama işlemleri yapılırken kapı ve pencereleri kapatmaya gerek yoktur.