Ankara Kokusuz İlaçlama hizmeti vermeden önce dikkat ettiğimiz en büyük konu temizlik konusudur. Gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra ilaçlama hizmeti vermekteyiz..

Temizlikte En Önemli Unsurlar Nelerdir?

Ev Temizliğinde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

      Temizlik; su, temizlik maddeleri ya da diğer çözücüler ile , ısı, mekanik ve zaman gibi faktörlerin yardımı ile kirin yüzeylerden uzaklaştırılması ve işlem uygulanan bölgenin hijyenik bir hale getirilmesi işlemidir.

      Temizlik; su, temizleme operatörleri veya diğer çözücüler, sıcak, mekanik ve zamanın toprağın yüzeyden boşaltılması gibi bileşenlerin yardımıyla zaman alır. Tuvalet ve duş temizliğinde alınacak kurallar vardır: Havalandırma pencereleri açılır. Sifon dökülür, kireçlenebilen çözünebilir porçöz kabına dökülür ve kapak kapatılır. Fayans,  cam, lavabo, yerler, Tuvalet kağıdı, el peçeteleri ve sıvı temizleyici ayırıcıları kontrol edilir ve eksikler tamamlanır. Zeminler silinir ve kuru bir bezle kurutulur. Girişler, pencereler ve sifon kulplar sterilize edilir. Yatak odası temizliğinde yapılması gereken kurallar vardır. Giriş ve pencereler açılır ve başlangıçta oda havalandırılır. Tavandaki düzenli ve böcekler, tavan armatürleri ve bölücüler temizlenir. Zeminlerin mermer olma ihtimalinin açık olması durumunda, kornişlerden ve kilerlerden düzenli olarak  toz alınmalıdır. Pencereler, masalar ve sandalyeler silinir. Her türlü yatak odası haftada iki kez mutlaka temizlenmelidir. Yatak odaları  vileda aracılığıyla silinmeli, camlar birkaç kez silinmeli, yatak başlıklarının temizliğine dikkat edilmelidir. Odanın zemini mermer, fayans yada parke ise ürünün temizlenmesine uygun olan temizlik ürünüyle zarar vermeyeck şekilde temizlenmelidir. Bunlarla birlikte temizlik ilkelerine uyulması gereken birçok örnek vardır ve bunlar sadece birkaçıdır. Mikroplardan bakterilerden korunmanın en iyi ve etkili yolu temizliktir. Ev,iş,okul,kafe yaşadığımız her yer her gün milyonlarca bakteri tarafından esir alınmaktadır. Özellikle Covid-19 salgınının olduğu bu dönem Ankara dezenfektan ilaçlama hizmetimizden de faydalanmayı unutmayınız. Dezenfeksiyon ilaçlama sonrası da temizliğin hem evde hemde ev dışında iş yeri gibi ortamlarda en çok özen gösterilmesi gerekir. Günlük olarak evimizde yada iş yerimizde yaptığımı kabaca temizlik maalesef gözle görülemeyen bakteri ve virüsler için yeterli kalmamaktadır. Özellikle toplu olarak kullanılan ev ve iş yeri temizliğinde dikkat edilmesi gereken çok önemli kurallar yer almaktadır. Bazı araştırmalara göre evimizde biriken tozlar da adını bilmediğimiz,göremediğimiz kaç bin farklı mikrop ve bakteri türü yaşamaktaymış. Bu durumlarda hastalığın nereden nasıl ve hangi yolla bulaşacağını bilmediğimiz için temizlik yapmak ama bu temizliği gerçekten ciddi etkili yöntemlerle uygulamak gerekir.

Ankara Böcek İlaçlama Firması

Kokusuz sıvı ilaçlama adından da anlaşılacağı gibi kokusuz sıvı püskürtme şeklinde yapılmaktadır. Evlerde ve işyerlerinde hiçbir hazırlık yapılmadan uygulanabildiği için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Kokusuz sıvı ilaçlama daha çok haşerelerin yoğun olarak bulunmadıkları yerlerde uygulanan bir yöntemdir.

  • Kokusuz ilaçlama yapılan yerlerde bulunduğunuz mekanı terk etmeniz gerekmez.
  • Kokusuz ilaçlama sıvı püskürtme şeklinde uygulanmaktadır.
  • Kokusuz ilaçlama, ofislerinizde çalışma saatlerinizde de uygulanabilir.
  • Kokusuz ilaçlama isminin aksine etkili bir ilaçlama yöntemidir.
  • Kokusuz ilaçlama insanlarin toplu kullanım alanlarında uygulanacak en doğru ilaçlama yöntemlerinin başında gelmektedir.
  • Kokusuz ilaçlama, temasa duyarlı bir ilaçlama şeklidir. İlaçlanan yerler hemen temizlenmemelidir.